Завжди варто відвідати Франкфуртський музей зв’язку. Асортименти експонатів — від клинописних табличок до цифрових окулярів — величезний, тому кожен знайде щось цікаве. Однак у будівлі на річці Майн можна побачити лише частину колекції. Відповідне депо розташоване у сусідньому місті Хойзенштам. Тут на площі близько 15 тисяч квадратних метрів зберігаються неймовірні 375 тисяч предметів. У колекцію також входять фонографи, грамофони та програвачі, якими можна милуватися раз на місяць у рамках двогодинної екскурсії.


Еміль Берлінер винайшов грамофон у 1887 році, механічний попередник програвача вінілу. Для гри йому потрібні були вже не ролики, а платівки, які спочатку робилися з цинкового листа, потім із твердої гуми, а з 1895 року – з шелаку. Платівка з шелаку також була винаходом Берліна, який у 1898 році заснував у Ганновері Товариство Deutsche Grammophon — першу компанію, яка виробляла ексклюзивні платівки. Колекція Хойзенштама нині містить близько 200 цікавих предметів цього періоду. Ці історичні машини, звісно, різко контрастують із приводами та програвачами, які ми використовуємо для прослуховування музики сьогодні. Наприклад, стильний Transrotor Bellini, який приносить нам значно більше задоволення, ніж однойменний коктейль.

У порівнянні з більшістю приводів, які зазвичай випускаються із заводу в Бергіш-Гладбасі, Bellini з прозорим акриловим корпусом та алюмінієвим диском виглядає майже стримано, і саме це робить його таким привабливим. Зрештою, це програвач з доведеними перевагами Transrotor, але розміри якого перебувають у певних межах. Попередниками конструкції були приводи Strato та Leonardo. Помітною відмінністю є додаткова пилозахисна кришка, яку можна легко зняти під час прослуховування (важлива інформація для пуристів). За даними Transrotor, розробка тільки нових петель зайняла значно більше часу, ніж очікувалося. Керуючий директор Дірк Раке сухо коментує, що терміни «трансротор» та «компроміс» просто несумісні.


Як створюється такий програвач, як Bellini? Transrotor фактично створює прототипи, використовуючи процес побудови моделей. Для цього використовуються такі матеріали, як пінопласт, метал і останнім часом деталі від 3D-принтера. Таким чином, ви поступово наближаєтеся до кінцевого результату – у формі колективних зусиль, оскільки виробничий відділ також бере участь на ранній стадії, коли справа доходить до планування та проектування нового приводу. Transrotor – це без винятку сімейні командні проекти. Ідея Bellini прийшла від Дірка Реке, який хотів простий привід, який залучив би нові групи клієнтів і мав більш оборонний зовнішній вигляд, зберігаючи при цьому власні технології, важливі для звуку, такі як підшипник програвача з магнітною муфтою (TMD). Кришка приводу також є гарним прикладом успішної естетики; з навколишнього ременя практично нічого не видно.

Під капотом працює 24-вольтовий двигун постійного струму, який у поєднанні з джерелом постійного живлення забезпечує швидкість 33 1/3 або 45 обертів на хвилину. До речі, перевірка як цільової, так і фактичної швидкості на Transrotor пройшла як завжди: жодного відхилення не було. Така якість виготовлення завжди вражає навіть якщо ми завжди до неї звикли від Transrotor. Навіть якщо немає необхідності балансувати привід, достатньо торкнутися регульованих по висоті алюмінієвих ніжок з внутрішньою різьбою і точним регулюванням, щоб відчути точність. Лише деякі виробники можуть зробити це в такому вигляді та досконалості.


Якість до найдрібніших деталей


Коли ви дивитеся на хромований тонарм TRA9, зрозуміло, що Bellini не хоче – чи змушений – ховатися за своїми братами та сестрами щодо звуку. Надзвичайно жорстка трубка тонарма, що складається з двох частин, вставлена одна в іншу для зменшення резонансів. Кабелі із чистого срібла вироблені голландським фахівцем Ван ден Хулом – цим Transrotor також показує, що головне – гарний звук. Висоту тонарму можна дуже точно регулювати за допомогою двох гвинтів, що значно заощаджує час при налаштуванні. На головці встановлена система MC Transrotor Figaro (опціонально). Ми цінуємо цей звукознімач за його можливості щодо прозорості та пластичності.

Для Bellini потрібен відповідний фонокоректор, а в Lehmannaudio Decade Jubilee і Canor Asterion V2 в кімнаті для прослуховування було два музичних підсилювача. Що поєднує всі програвачі Transrotor як загальна нитка, так це їхня здатність привносити щось нове до назв, які чути часто, іноді занадто часто. «Школа» Supertramp — один із таких творів, і Белліні легко поповнює ряди своїх братів і сестер: простір, в якому грає гармошка, розширюється в розмірах, а інструмент отримує фокус, якого можна досягти лише за допомогою високої – якість програвачів має бути досягнута . Далі слідує захоплююче низькочастотне виконання. Хоча в інших поєднаннях бас часом звучить дещо невиразно, тут він набуває чарівного драйву.


“Shine on…

…You Crazy Diamond» гурту Pink Floyd наступного року відзначає своє 50-річчя — альбом «Wish You Were Here» став важливою віхою в культурі аналогового звуку. Bellini спочатку представляє широкі звукові поверхні ширше, ніж інші комбінації. Деталі, що він створює, незвичайні. Тонкі, повільні звуки гітари Девіда Гілмора не здаються загорнутими в целофан, як це часто буває, а швидше наповнюють кімнату для прослуховування своєрідною близькістю, тривимірною, точною і з чітко промальованою структурою. Той же трек, що транслюється з Qobuz, багато в чому втрачає свою привабливість. Ефект можна порівняти з «каміном», що грає по телевізору. Передбачувані переваги: відсутність витрати деревини, відсутність золи, відсутність неприємних запахів та завершення одним натисканням кнопки. Недолік: це не справжній вогонь, немає тепла, немає запаху, і образ полум’я не здатний по-справжньому захопити глядача.

Це також одна з причин, чому прослуховування платівок – це набагато більше, ніж просто прослуховування музики. Ми продовжуємо вдячність за цей засіб за допомогою «Tabula Rasa» Арво Пярта. Коли Гідон Кремер втілює в життя «Fratres», створюється звукове мистецтво, яке сп’янить, відводить від повсякденного життя і здатне створити ясність розуму. За умови, що кожна нота виявиться з усією силою і стане в потоці намистами перлами. Transrotor Bellini може зробити це без будь-яких зусиль, що видно в порівнянні з дешевшим Thorens TD1500, який відображає дію в менших розмірах і щосили намагається вловити кожен нюанс. Це далеко від суверенітету Bellini. Важко уявити, щоб Еміль Берлінер мав хоч якесь уявлення про ту якість, в якій ми зможемо чути музику з його винаходом у 21 столітті.


Інтерв’ю


i-fidelity.net: Действительно ли Transrotor получает внешнюю поддержку от промышленных дизайнеров при планировании новых приводов, таких как Bellini?

Дирк Рэке: Проигрыватель Transrotor — это всегда личное для нас дело, поэтому мы сами проектируем все под своей крышей.

i-fidelity.net: Какие аспекты привели к созданию этого более классического проигрывателя?

Дирк Рэке: После нашего опыта работы со Strato мы захотели продолжить программу в направлении «классических» проигрывателей, которыми также известен Transrotor. Тем не менее, Bellini представляет собой типичный Transrotor с тяжелой пластиной, подшипниками TMD и другими проверенными компонентами.

i-fidelity.net: Что вы думаете, когда тема пластинок романтически связана с атмосферой потрескивающего костра?

Дирк Рэке: При хорошей системе звукоснимателей и хорошем состоянии записей нет ни шипения, ни потрескивания, но «уюта» костра можно добиться с помощью хорошей системы. Это широко распространенное представление о треске и шипении на самом деле можно объяснить только неправильным обращением с пластинками, ведь любой, кто небрежно обращается с записями, добьется этого слышимого и неприятного эффекта. Для нас это не проблема, поэтому я всегда рад, когда люди удивляются тому, как приводы Transrotor обычно воспроизводят пластинки без треска и шума.

i-fidelity.net: Сколько времени занимает изготовление Transrotor Bellini?

Дирк Рэке: В производстве задействовано несколько коллег, поэтому точно оценить количество часов невозможно, но к каждой детали обращаются с предельной тщательностью. Кроме того, после завершения работы каждого накопителя еще предстоит выполнить длительный тестовый запуск.

i-fidelity.net: Каковы, с вашей точки зрения, достоинства классического Transrotor?

Дирк Рэке: С точки зрения звука, это чистый семпл диска, который должен обеспечить точную основу для семплирования. В результате получается стабильный, «четкий» звук. Если это гарантировано, мы приложим все усилия, чтобы все выглядело красиво. Очень важный аспект – долговечность, Transrotor должен доставлять удовольствие десятилетиями.

Комплект поставки/тест-драйв обладнання:

Bellini Тонарм TRA9 Studio зі звукознімачом Figaro (опціонально)

Живлення трансротора постійне FMD

Вага опори пластини

двигун

пояс

Пилозахисний капюшон

Аксесуари, включаючи ваги тонарма, мастило, додаткові вантажі, рукавички, інструменти для регулювання.

Загальна вартість тест-драйву: 14798 євро.

Новий Bellini від Transrotor є вдалим поєднанням технологій та естетики. Основні технології виробника Bergisch Gladbach, такі як підшипник TMD, інтегровані, але відображаються непомітно або взагалі не відображаються. Коли справа доходить до якості звуку, вердикт — «видатне», оскільки те, що забезпечують картридж MC Figaro, тонарм TRA9 і Bellini, набагато вищий за звичайний середній показник. Крім того, існує можливість індивідуального налаштування: від кожуха до тонарма та картриджа до кольору опорного килимка, клієнти можуть відобразити свій смак. Тому розумно вкласти свої гроші у Transrotor Bellini. Олаф Штурм.


Посилання на оригінальний огляд.

Посилання на прайс.