Назви продуктів зазвичай є негласним кодом між виробниками і покупцями. Нещодавно додана римська цифра або цифра, збільшена нагору, вказує на нове покоління з пропорційно значними оновленнями. Сигнал користувача: ви можете очікувати на широке і суттєве поліпшення продуктивності. З іншого боку, використання модифікатора в назві нової моделі (якщо йому не передує слово «Reference») сигналізує про невеликі зміни в конструкції та відносно незначне (хоча і значне) поліпшення продуктивності.

Etna Lambda від Lyra, остання версія знаменитого картриджа Etna, суперечить цим надійним принципам. Тут у нас є картридж, що зазнав обробки «лямбда» — скромних змін у конструкції — але покращення далеко не незначне. Насправді Etna Lambda взагалі не виглядає як поступове оновлення; швидше, це звучить як новий, вражаючий картридж.

Постійні читачі пам’ятають, що й Якоб Хайльбрунн, і я розхвалювали Етну до Лямбди. Джейкоб зробив огляд SL (з низьким виходом), а я продовжив опис стандартної версії (з нормальним виходом). Ви можете прочитати ці повні огляди на веб-сайті TAS, але, підбиваючи підсумок, Джейкоб сказав, що Etna SL забезпечує «перехідну точність, чорноту фону та кремовість середніх частот, що, здається, пригнічує шум, одночасно розширюючи динамічний діапазон.» Він також зазначив, що картридж пропонує “нашаровування звукової сцени, де кожен інструмент твердо розташований у своєму просторі, а не вагається, тим самим додаючи помітне відчуття правдоподібності відтворенню”.

Я виявив, що Etna, яка не належить SL, поводиться аналогічним чином, додавши, що її загальна природа «спокуслива», і насамкінець заявивши, що Етна творить «музичну магію». Це висока похвала. Настільки високо, що важко уявити, щоб Lambda була кращою, не кажучи вже про те, щоб бути набагато кращою.


Первый намек появляется еще до того, как музыка начинает играть – во время вступительных треков. Шум грувов настолько меньше, что я задумался, не застряла ли система сигнала моего тонарма в верхнем положении. Неа, вместо этого эта тишина оказывается лишь одним из проявлений отсутствия механического шума в Lambda.

Звичайно, справжнє свідчення того, чого досягла Ліра, настає тоді, коли починається музика. Зниження шуму, викликаного механікою картриджа, дозволяє проявитися раніше прихованої музичної механіки. Наприклад, за допомогою Lambda я чую, як пальці Брюса Спрінгстіна стосуються струн його гітари в пісні «Примара Тома Джоада» — раніше неясна деталь. Голос Боса також менш схильний до шипіння і загалом розслабленіший. Ще одна велика зміна, яку я помітив у цьому треку: потужніший і різкіший бас, ніж у Lambda Etna.

Lyrita LP Симфонії сіль мінор Моерана — ще одна, зовсім інша демонстрація того, де шляхи Lambda Edition та стандартної Etna розходяться. Lambda вдається зберегти – і навіть посилити – природну пишність попередньої Етни, але робить це без слідів тяжкості. Зображення стали ще ціліснішими і деталізованішими, ніж раніше. При цьому тембри звучать більш реалістично, а звукова сцена помітно глибша.

Якщо цього недостатньо, розглянемо ще один приклад: знаменитий LP Royal Ballet Gala Performances, який спочатку вийшов на RCA Victor. Тут струни, які, як відомо, важко відтворити, демонструють величезні переваги. Вони м’ясистіші, але менш різкі.

То як же Lyra вдалося досягти таких результатів? Насамперед, всього за рахунок двох стратегічних змін. Першого з них я не можу описати так добре, як дизайнера Lyra Джонатана Карра, тому процитую його. «По-перше, трохи передісторії, яка може бути застосована як до pre-Lambda, так і до Lambda Etnas. В ідеалі голка має повторювати форму канавки платівки і нічого більше. Але в картриджі з рухомою котушкою тяжіння між якорем котушки і магнітом/полюсним наконечником, яке змінюється в залежності від відстані між цими двома елементами, створює конфліктну силу. Ця сила робить рух голки більш хаотичним та менш контрольованим канавкою LP.

«Типовий метод протидії цьому тяговому зусиллю зробити підвіску жорсткішою. Але хоча це знижує ймовірність коливань якоря через магнітне тяжіння, це також ускладнює переміщення голки, що може викликати необхідність використання більш високої VTF (вертикальної притискної сили) та/або негативно вплинути на продуктивність відстеження. Lyra вважає, що дуже важливо підтримувати низьку силу вертикального відстеження (менше зношування як голки, так і пластинки), одночасно віддаючи пріоритет здатності відстеження (найкраща продуктивність і звук на більшій кількості пластинок).

«Тому ми розробили нашу технологію New Angle, яка є механічною системою попереднього завантаження, яка штовхає кантилевер вниз до LP на задану величину, коли VTF не застосовується до картриджа. Таким чином, застосування VTF призводить до того, що якір та передні/задні магніти (ми не використовуємо полюсні наконечники) стають паралельними один одному. Паралельне розташування якоря та магнітів при відтворенні пластинки значно знижує тягові зусилля, дозволяючи нам використовувати більш м’яку підвіску, тим самим досягаючи більш високих характеристик трекінгу без потреби пред’являти високі вимоги до VTF.


Для будь-якого власника Etna (включаючи власників SL, який також доступний у версії Lambda Edition), Lambda, безсумнівно, є гідним оновленням. Ліра відновить ваш автомобіль до останньої специфікації за 4495 доларів. Для власників, які не є власниками Etna, що купують чудовий картридж у цьому ціновому діапазоні, покращення Lambda є ще одним приводом поставити Etna на перше місце у вашому списку.

Характеристики:

Тип: картридж із рухомою котушкою середньої ваги, середньої податливості та низьким опором

Стилус: оголений алмаз зі змінним радіусом (3 мкм × 70 мкм), встановлений у паз

Консольна система: твердий борний стрижень з алмазним покриттям і короткою одноточковою дротяною підвіскою

Корпус: оброблений титановий центральний сердечник, анодований алюміній

Вихідна напруга: 0,56 мВ при 5 см/с, від нуля до піку, 45 градусів (тестовий запис CBS)

Діапазон частот: 10 Гц–50 кГц

Розділення каналів: більше 30 дБ на 1 кГц

Відповідність: прибл. 12 x 10 см/дин при 100 Гц

Гвинти кріплення картриджа: 2,6 мм із кроком 0,45, стандарт JIS

Вага (без кришки стилуса): 9,2 г

Рекомендоване зусилля відстеження: 1,62–1,72 г

Посилання на оригінальний огляд.

Посилання на прайс.